Uprzejmie informujemy, że w związku z pandemią koronawirusa biuro Cechu pracuje online.

Prosimy o kontaktowanie się poprzez adres mailowy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)  lub telefonicznie na numer komórkowy (500 128 349)

 W imieniu Zarządu

Starszy Cechu - Marek Drzażdżyński

https://muzeumwarszawy.pl/spotkanie-rodzina-miecznikow-rzemieslnikami/

 

"Rzemieślnicze historie - Pracownia Mieczników"

Wystawa w Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 28/42

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania tej niecodziennej wystawy poświęconej sztuce brązowniczo - grawerskiej i artystycznej pracowni rodziny Mieczników.

Wystawę można oglądać od 6 lutego do 10 maja 2020 r.

Informacje o wydarzeniach towarzyszących Wystawie można znaleźć na stronie Muzeum Warszawy:

https://muzeumwarszawy.pl/spotkanie-rodzina-miecznikow-rzemieslnikami/

 

W dniu 7 listopada 2019 r. dzięki uprzejmości Dyrekcji Zamku Królewskiego w Warszawie członkowie naszego Cechu, ich rodziny i przyjaciele mieli możliwość wejścia na wieżę zamkową i obejrzenia mechanizmu zegara oraz wysłuchania historii jego powstania. Po podjęciu, w latach siedemdziesiątych minionego wieku, decyzji o odbudowie Zamku Królewskiego, członkowie Cechu Złotników, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników m.st. Warszawy wystąpili z inicjatywą rekonstrukcji, a właściwie budowy, zegara na wieży zamkowej. Dzięki ich pracy, zaangażowaniu i poniesionym kosztom, wykonany w czynie społecznym zegar do dziś odmierza czas i cieszy oko zwiedzających. Więcej informacji na stronie:  https://zegarkiipasja.pl/artykul/19101-czlonkowie-cechu-odwiedzaja-zamek-krolewski-i-zegar-zamkowy
 

W nocy z 28 na 29 marca 2020 r.zmieniamy czas z zimowego na letni. Oznacza to przestwienie zegarków z godziny 2.00 na godzinę  3 .

Tej nocy będziemy spać o godzinę krócej.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na tegorocznych Targach GOLDEXPO 2019, organizowanych od kilku lat przez Fundację dla Rozwoju Polskiej Branży Złotniczo-Jubilerskiej, które odbyły się w dniach 3 - 5 października 2019 r. w Hali EXPO XXI w Warszawie nasz Cech prezentował wybrane eksponaty z Muzeum Rzemiosł Artystycznych  Precyzyjnych. Na ekspozycji znalazły się również, pochodzące z prywatnych zbiorów Członków Cechu, pamiątki z Powstania Warszawskiego, wydobyte z gruzów Warszawy. Ponadto zwiedzający mogli przyjrzeć się mechanizmowi zegara wieżowego, dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy od członków Cechu pełniących dyżury na naszym stoisku.

 Zarząd CZZOGiB

 

W imieniu Zarządu Cechu z satysfakcją zawiadamiam,
że w dniu 12 grudnia 2018 r.
 zakończyliśmy remont elewacji naszego budynku przy ul. Piekarskiej 20.

Na realizację tego zadania otrzymaliśmy
dofinansowanie Miasta St. Warszawa.

 Starszy Cechu

Marek Drzażdżyński

 

             

Numer rachunku bankowego, na który można wpłacać składki cechowe:

38-2490-0005-0000-4520-9608-9184

Z dopiskiem: "składki cechowe"

Bardzo prosimy o bieżące regulowanie płatności.