W imieniu Zarządu Cechu z satysfakcją zawiadamiam,
że w dniu 12 września 2018 r.
rozpoczęliśmy remont elewacji naszego budynku przy ul. Piekarskiej 20.

Na realizację tego zadania otrzymaliśmy
dofinansowanie Miasta St. Warszawa.

Przyznaną mamy również częściową refundację kosztów wymiany pokrycia dachowego.
Środki te pozwalają nam na podjęcie tak kosztownej inwestycji.

 

Starszy Cechu

Marek Drzażdżyński

 

Szanowni Państwo,

Mamy zaszczyt zaprosić do odwiedzenia Polskich Targów Złotniczo - Jubilerskich GOLO EXPO 2018, które odbędą się w dniach 04.10 - 06.10.2018 r. (czawrtek - sobota) w
Warszawskim Centrum
EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14. 

Targi organizowane są przez Fundację dla Rozwoju Polskiej Branży Zlotniczo Jubilerskiej, która została powołana dzięki zaangażowaniu grupy wiodących firm z branży wraz z Cechem Złotników, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników m. st. Warszawy.
Mają one na celu promowanie najnowszych trendów sztuki złotniczej i jubilerskiej, prezentację kunsztu zawodowego złotników-jubilerów, a także młodych adeptów tego zawodu oraz poszukiwanie różnych form sprzyjających integracji środowiska złotników i kultywowania jego tradycji.

Tegoroczne targi połączone będą z szeregiem różnych uroczystych i prestiżowych wydarzeń oraz tych o chrakterze artystyczno - edukacyjnym.

Podczas targów odbędzie się XV edycja przyznania Medalu Świętego Eligiusza oraz tytuł Złotnika Roku 2018 - prestiżowych wyróżnień w środowisku rzemieślników złotników - a także Finał Ogólnopolskiego Konkursu Złoto i Srebro w Rzemiośle.

Udział 
w targach stanowi idealną możliwość do nawiązania kontaktów biznesowych, tak krajowych, jak i międzynarodowych. Pozwala na zapoznanie się z szeroką ofertą firm stanowiących trzon branży 
jubilerskiej.

Serdecznie zapraszamy

Starszy Cechu wraz z Zarządem 

 

Szanowni Państwo,
Dziękujemy wszystkim, którzy z okazji Nocy Muzeów 2018 odwiedzili  Muzeum Rzemiosł Artystycznych i Precyzyjnych przy ul. Piekarskiej 20 w Warszawie, stanowiące własność Cechu Złotników, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników.
Miło nam było gościć Państwa i udzielać fachowych wyjaśnień z zakresu złotnictwa, zegarmistrzostwa, grawerstwa, brązownictwa i optyki.Poza możliwością podziwiania zgromadzonych eksponatów, wysłuchania melodii z polifonu, zwiedzający mieli okazję spotkania się z pasjonatem i znawcą pereł p. Piotrem Denejko oraz oprawiaczem kamieni p. Jakubem Gołaszewskim. W tę jedyną w roku noc odwiedziło nas ponad 670 osób.
Dla nas jest to wyzwaniem, że  trzeba pokazywać nie tylko gotowe wyroby rzemieślnicze, ale i sposoby ich wykonania.
 
Pozdrawiam i do zobaczenia w 2019 r.
Starszy Cechu
/ – /Marek Drzażdżyński

              Zarząd Cechu po zapytaniach członków cechu uruchomił

rachunek bankowy, na który można wpłacac składki cechowe,

bardzo prosimy o bieżące regulowanie płatności.

Numer rachunku:
                         38-2490-0005-0000-4520-9608-9184

 

Z dopiskiem: za składki cechowe